Czwarte warsztaty „Technologie przyrostowe, wykańczające i ich wykorzystanie w wytwarzaniu implantów”

W dniach 24-28 kwietnia 2023 roku odbyły się czwarte z cyklu międzynarodowe warsztaty pt. „Technologie przyrostowe, wykańczające i ich wykorzystanie w wytwarzaniu implantów”. Warsztaty odbyły się w Łukasiewicz – Warszawskim Instytucie Technologicznym. W warsztatach wzięli udział pracownicy Sieć Badawcza Łukasiewicz – Warszawskiego Instytutu Technologicznego, studenci i doktoranci Wydziału Inżynieri Materialowej Politechniki Warszawskiej, a także pracownicy Cluster of Excellence MERGE at the University of Technology in Chemnitz.

Podczas warsztatu przedstawione były zagadnienia technologii przyrostowych takie jak druk 3D metodą SLS i SLM, pokazany został proces drukowania z wyszczególnieniem kolejnych etapów. Uczestnicy warsztatów mogli bliżej poznać możliwości postprocessingu wydruków 3D, jak np. shot peeing czy elektropolerowanie, a także przygotować wydruki struktur kostnych ze stopu tytanu do obserwacji i kolejnych badań, dających informacje o jakości wydruku i właściwościach wykonanego elementu.

Były to czwarte warsztaty organizowane w ramach projektu: „Zintegrowany system badawczy i dydaktyczny dla wdrożeń technologii przyrostowych” finansowanego w ramach programu Partnerstwa Strategiczne przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.

logotypy